2-359  від 13.02.2015 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Щодо фінансування у 2015 році державних житлових
програм: “Надання державної підтримки для будівництва
(придбання) доступного житла” та “Надання пільгового
довгострокового державного кредиту молодим сім`ям та
одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію)
та придбання житла”

Прем`єр-міністру України
ЯЦЕНЮКУ А.П.


Шановний Арсенію Петровичу!

До мене, як до народного депутата України, звернувся директор Рівненського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Жовнір Анатолій Анатолійович з приводу фінансування у 2015 році державних житлових програм: “Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла” та “Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім`ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла”.

На сьогодні в України діють декілька державних житлових програм, реалізація яких в цьому році стоїть під загрозою, а саме це - Державна програма забезпечення молоді житлом та Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла.

Реалізація зазначених програм має безпосередній влив на розвиток будівельної та суміжних галузей економіки країни. В сучасних соціально-економічних умовах ці дві програми - це один з найефективніший механізм сприяння з боку держави для громадян нашої країни у придбанні власного житла.

Частина 1 ст.47 Конституції України вказує, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

На сьогодні питання щодо фінансування зазначених програм у 2015 році розглянуто та підтримано на засіданнях щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (реєстр. №1000, доопрацьований від 22.12.2014р.) двома профільними комітетами Верховної Ради України - Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та Комітету з питань сім`ї, молодіжної політики та спорту.

Проте, Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» кошти на реалізацію зазначених програм, вперше за роки їх існування, не передбачені взагалі.

Враховуючи вищезазначене, при перегляді Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», прошу сприяти щодо фінансування у 2015 році зазначених державних житлових програм, а саме передбачити кошти за такими бюджетними програмами:

КІЖВК 2751190 «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» в обсязі 150 млн. грн.;
КПКВК 2751390 «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім`ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» - 200 млн. грн.


З повагою,
Народний депутат України Ю. Вознюк
(посв. № 351)

 

 Відповідь№12/20-17-927, 7/17-4371 від 17.04.2015р. - перший заступник Міністра регіонального розвитку,будівництва та житлово-комунального господарства України В.Кістіон