Бугринську громаду накрило  львівське сміття. Після закриття Грибовицького сміттєзвалища вивезення львівського сміття стало загальноукраїнською проблемою. Тепер відходи зі Львова знаходять по всій Україні і Рівненщина не стала виключенням.  

       Як повідомляв раніше на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Юрій Вознюк, 12 квітня більше ста тонн сміття було викинуто у карєр поблизу дитячого табору «Агатівка». Звісно, львівське сміття вже не вперше опиняється у нашій області, але лише в Гощанському районі його супроводжують на автомолілях Lexus.  Якщо вперше фури вигрузили сміття без жодних проблем, то вдруге - вони потрапили у засідку місцевої громади та працівників поліції. Автомобілі, які намагалися втекти – заблокували.

      На запитання, як фура із сміттям опинилася  під лісом за 15 км від траси Київ-Чоп, водій відповів – просто заблудився. Хоча у транспортній накладній  чітко зазначено маршрут зі Львова у Запоріжжя.  


   
Голова об’єднаної громади Сергій Пилипчук нарікає, що напередодні Великодня громада отримала не святковий кошик з подарунками, а чотири  фури зі сміттям. Про це свідчать чеки з перукарень, супермаркетів, банків міста Львів.

 


   

      На звернення місцевої ради про допомогу одразу відреагував народний депутат Юрій Вознюк. Цю ситуацію він взяв на особистий контроль, звернувся до Голови Рівненської облдержадміністрації, Головного управління національної поліції у Рівненській області та прокуратури з метою негайного розслідування даного факту. Для цього направлені відповідні депутатські звернення до цих структур.


     Загострює ситуацію і те, що неподалік кар’єру, вже більше 30 років, працює дитячий оздоровчий табір  «Агатівка». За місяць табір має приймати першу зміну дітей. Тому вже зараз гостро постало питання впливу такого "сусідства" на роботу закладу. Бо окрім забруднення території, жахливого смороду, ці відходи можуть потрапити у воду, якою користуються люди.

 


    - З 2003 року частина лісового масиву, який примикає до місця, де несанкціоновано викинули сміття, є пам’яткою природи місцевого значення, - зазначає географ Леонід Рокунець. - Це агатівський ландшафтний заказник площею чотири гектари, де знаходяться рідкісні види рослин. Викид цього сміття створює екологічну небезпеку. Крім того, породи вапняку та піски, які представлені у кар’єрі мають здатність пропускати шкідливі речовини у воду. Тому в дощову погоду всі ці відходи потрапляють у ґрунтові води, які далі впадають у джерела.


      
Зазначимо, що з жовтня 2016 року зафіксовано 21 факт перевезення сміття зі Львівської області в інші регіони країни. За даними фактами відкрито 11 кримінальних справ.


   
Інтернет-ЗМІ «Слово і Діло» підготувало карту «подорожей» львівських відходів Україною: куди вивозили, де утилізували, де поліція затримувала завантажені відходами фури.